بانک دانلود مهم‌ترین و بهترین اندیکاتور بازار فارکس

دانلود رایگان اندیکاتور حرفه ای فارکس

بعضی از اندیکاتورهای رایج، به صورت پیشفرض در پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر ارائه شده‌اند. اما اگر قصد دارید تا سرمایه‌گذاری در این بازار را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید، حتما باید اندیکاتورهای حرفه‌ای فارکس را شناخته و بعد از دانلود اندیکاتور آن را به متاتریدر خود اضافه کنید. تمامی اندیکاتورهای ارائه شده در وبسایت ایران-بروکر به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته و نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از این Indicatorهای حرفه‌ای وجود ندارد.

مطلب دیگری برای نمایش وجود ندارد

برای اینکه با اندیکاتورهای بیشتری آشنا شوید، برروی دکمه “بارگیری بیشتر” کلیک کنید.

آموزش استفاده از اندیکاتور فارکس

اندیکاتور فارکس چیست؟

اندیکاتور یا همان Indicator اصلی‌ترین ابزار تحلیل تکنیکال بوده و در تحلیل فاندامنتال نیز (اگرچه کم) کاربرد دارند. ترجمه‌ی این کلمه به فارسی معادل “شاخص” بوده و از آن‌ها برای پی بردن به اطلاعات عمیق‌تر از دل نمودارهای قیمت یکی دارایی استفاده می‌شود. این شاخص‌ها بر مبنای سال‌ها دانش و تجربه و با تکیه بر علم اقتصاد تدوین شده و به فرمول‌های ریاضی تبدیل شده‌اند.

به زبان ساده‌تر، اندیکاتورها ابزارهایی هستند که با بررسی گذشته‌ی روند قیمت و حجم معاملات هر دارایی، به تریدر کمک می‌کنند تا آینده‌ی قیمت را بهتر تحلیل و پیشبینی نماید. هر کدام از این اندیکاتورها با یک هدف مشخص طراحی شده‌اند و مناسب یک استراتژی معاملاتی خاص هستند. حتی بعضی از این اندیکاتورها برای تایم‌فریم‌های مشخصی طراحی شده و در سایر تایم‌فریم‌ها ممکن است سیگنال درستی را صادر نکنند.

اندیکاتور فارکس چه کاربردی دارد؟

تریدرهای بازار فارکس پیش از انجام معاملات از اندیکاتورها استفاده می‌کنند تا تحلیل‌های عمیق‌تری برروی نمودارهای قیمت داشته باشند. اندیکاتور فارکس، سیگنال (نتیجه‌ی تحلیل) خود را در هر زمان صادر کرده و تریدر موفق با ترکیب سیگنال چند شاخص با یکدیگر، تصمیم می‌گیرد که وارد معامله شده و یا یک معامله را ببندد. حتی این شاخص‌ها می‌توانند به پیشبینی روند آتی (تشخیص تغییر روند) کمک کرده و مانع از معامله در سمت اشتباه بازار شوند. مثلا هنگامیکه بازار در آستانه‌ی ریزش است، اندیکاتورها به تریدر سیگنال فروش داده تا تریدر اقدام به خرید دارایی نکند.

آموزش نصب اندیکاتور

ایران-بروکر علاوه بر معرفی کامل هر اندیکاتور، در خصوص هدف، نحوه استفاده، کاربرد اصلی و همچنین روش نصب هر یک توضیح داده است. برای اینکه با هر کدام از این اندیکاتورها آشنا شوید، کافی است از لیست بالا، اندیکاتور مدنظر خود را انتخاب و برروی آن کلیک کنید. بعد از دانلود اندیکاتور می‌توانید از آموزش‌های ارائه شده استفاده نمایید تا آن را نصب و از آن استفاده کنید.

بهترین اندیکاتور برای تحلیل فارکس

اندیکاتورهایی که در بازار فارکس استفاده می‌شوند بسیار زیاد بوده و ممکن است باعث سردرگمی شما در انتخاب بهترین اندیکاتور شود. اما در حقیقت، انتخاب اندیکاتور باید بر مبنای استراتژی معاملاتی انجام شده و داشتن استراتژی معاملاتی بدون دانش، امکان پذیر نیست. اگر فارکس را به خوبی نمی‌شناسید، توصیه می‌کنیم که حتما ابتدا دوره‌ی رایگان آموزش فارکس ایران بروکر را بگذرانید تا بتوانید استراتژی معاملاتی مخصوص به خودتان را طراحی کنید. اما بهتر است بدانید که در کل، چهار دسته Indicator وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • اندیکاتورهای روند فارکس
 • اندیکاتورهای مومنتوم فارکس
 • اندیکاتورهای نوسانی فارکس
 • اندیکاتورهای حجمی فارکس
قطعا استفاده از یک اندیکاتور نمی‌تواند باعث افزایش سودآوری شما از معاملات شده و بهترین اندیکاتور فارکس، قطعا ترکیبی از چندین اندیکاتور بوده که مبتنی بر استراتژی معاملاتی شما باشد. در ادامه‌ی مقاله، انواع اندیکاتور به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد.

انواع اندیکاتورهای فارکس

همانطور که پیشتر بیان شد، انواع اندیکاتور فارکس را در کل می‌توان به چهار دسته تقسیم کرد. روند، مومنتوم، نوسان و حجم. اگرچه هدف تمامی اندیکاتورها، راهنمایی و ارسال سیگنال برای معاملات پرسود است، اما هدف خاص هر کدام با یکدیگر متفاوت است.

۱. اندیکاتورهای روند

هدف این دسته از اندیکاتورها، تشخیص روند آتی بازار است. اگر تریدر بفهمد که بازار در حالت صعودی یا نزولی قرار دارد، تصمیمات بهتری در خصوص خرید یا فروش خواهد گرفت. اگرچه همواره اصلاح قیمت وجود دارد، اما تشخیص کانال و روند قیمت، مبنای بسیار مهمی در باز کردن یا بستن معاملات فارکس خواهد بود. از جمله اندیکاتورهای مهم روند، میتوان به مک‌دی (MACD)، پارابولیک سار (Parabolic SAR) و انواع اندیکاتورهای میانگین متحرک اشاره کرد.

۲. شاخص های مومنتوم

احتمالا با شنیدن مومنتوم به یاد فیزیک دبیرستان بیفتید، اگرچه در این ابزارها از همان مفهوم استفاده شده، اما مطمئن باشید که به اندازه‌ی فیزیک و مباحث آن، سخت نخواهد بود! این اندیکاتورها به نوعی طراحی شده‌اند تا بتوانند هیجان و فشار خریداران/فروشندگان را شناسایی کنند. هنگامیکه بازار (تریدرها) ناگهان یک دارایی را بیش از اندازه خریداری کرده یا فروخته باشد، آنگاه زمان آن خواهد رسید که سمت و جهت بازار برعکس شده و روند بازار تغییر کند! از سیگنال اندیکاتورهای مومنتوم برای تشخیص قدرت حرکت بازار به یک سمت (و یا از دست دادن قدرت و برگشت بازار) استفاده می‌شوند. آر اس آی (RSI)، استوکستیک (Stochastic) و سی سی آی (CCI) از جمله اندیکاتورهای مومنتوم رایج و پرکاربرد هستند.

۳. اندیکاتورهای نوسانی

از این دسته از اندیکاتورها عموما در زمانی استفاده شده که قیمت دارایی در یک بازه‌ی مشخص در نوسان است. یعنی بازار ترند مشخصی داشته اما تغییر قیمت بر مبنای رفتار هیجانی اتفاق نمی‌افتد. اندیکاتورهای نوسانی می‌توانند در این زمان به تریدر سیگنال‌هایی را مبنی بر نقطه ورود و خروج مناسب، ارائه دهند. از جمله اندیکاتورهای نوسانی یا همان Volatility Indicators می‌توان به بولینگربندز (Bollinger Bands)، بازه‌ی حقیقی میانگین (Average True Range) و پاکتنامه (Envelope) اشاره کرد.

۴. اندیکاتورهای حجمی

همانگونه که از نام این دسته مشخص است، این مدل از اندیکاتورها برای شناسایی حجم معاملات و اثر آن بر روند آتی قیمت دارایی استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که افزایش قیمت اگر همراه با افزایش حجم معاملات باشد، می‌تواند سیگنال قوی‌تری برای ورود به بازار را به تریدر بدهد. جریان پول چایکین (Chaikin Money Flow)، ایندکس نیرو (Force Index)، ایندکس جریان پول (Money Flow Index) و راحتی حرکت (Ease Of Movement) از جمله اندیکاتورهای حجمی رایج در بین تریدرهای بازار فارکس هستند.

چه کسانی باید از اندیکاتورهای فارکس استفاده کنند؟

اندیکاتورهای فارکس برای درآمدزایی بیشتر در معاملات و همچنین کاهش ریسک معاملاتی طراحی شده‌اند. تریدرهایی که قصد دارند با تکیه بر تحلیل تکنیکال معاملات خود را انجام دهند، حتما باید با اندیکاتورهای فارکس آشنا بوده و از آنها استفاده کنند. بنابراین، این اندیکاتورها مخصوص تریدرهای حرفه‌ای بازار فارکس نبوده و حتی اگر تازه‌کار هستید و به تازگی وارد این بازار شدید، حتما سعی کنید با آن‌ها آشنا شده و بسته به سبک معاملاتی خودتان، از چند اندیکاتور قدرتمند استفاده کنید.

رایج ترین اندیکاتورهای فارکس کدامند؟

اگرچه دانلود و استفاده از اندیکاتور باید مبتنی بر استراتژی فردی شما باشد، اما تریدرهای حرفه‌ای بازار فارکس عموما از اندیکاتورهای زیر برای انجام معاملات خود استفاده می‌کنند:

 • شاخص جهت‌دار میانگین (Average directional index)
 • شاخص کانال کالا (Commodity channel index)
 • واگرایی/همگرایی میانگین متحرک (Moving average convergence divergence)
 • شاخص جریان پول
 • شاخص قدرت نسبی (Relative strength index)
 • شاخص قدرت حقیقی (True strength index)
 • شاخص نیرو
 • شاخص حجم منفی (Negative volume index)
 • بازه‌ی حقیقی میانگین (Average true Range)
 • بولینگربندز

در حقیقت، تریدرهای حرفه‌ای از ترکیب چندین اندیکاتور بالا می‌توانند بهترین اندیکاتور شخصی را ایجاد کرده و زمانیکه سیگنال صادر شده از ترکیب آن‌ها مثبت باشد، وارد معامله شوند.

دانلود یا خرید اندیکاتور فارکس؟

عموما دانلود اندیکاتور نیاز به پرداخت هزینه نداشته و نیازی به خرید آن نیست. اما بعضی از اندیکاتورهای خاص که به صورت اختصاصی برای تریدرها طراحی شده‌اند به صورت عمومی وجود نداشته و باید حتما خریداری شود. اگر به تازگی وارد بازار شده‌اید، توصیه می‌کنیم که اندیکاتورهای موجود را بررسی کرده و با کارکرد آن‌ها آشنا شوید و در صورتیکه پاسخگوی نیاز شما نبوده و نیاز به اندیکاتور خاص و با کارکرد متفاوت (از اندیکاتورهای موجود) داشتید، می‌توانید برای خرید اندیکاتور اقدام کنید. پیش از خرید، حتما با تریدرهای حرفه‌ای و همچنین متخصصان ایران-بروکر مشورت نمایید تا توصیه‌های لازمه را از زبان آن‌ها بشنوید. در پایین همین مقاله و در قسمت نظرات، می‌توانید سوالات خود را از متخصصان ایران-بروکر بپرسید.

سوالات متداول دانلود اندیکاتور

اندیکاتورها ابزارهایی هستند که با بررسی قیمت و حجم معامله‌ی هر دارایی در گذشته (در تایم فریم های مختلف) به تشخیص و پیشبینی روند آتی قیمت کمک می‌کنند.

برای دانلود اندیکاتور وبسایت‌های متعددی وجود دارد. در ایران بروکر، علاوه بر ارائه‌ی فایل اندیکاتورهای مختلف، آموزش نصب و همچنین نحوه‌ی استفاده از هر کدام از این اندیکاتورها نیز توضیح داده شده است.

اندیکاتوهای فارکس را در کل میتوان به چهار قسمت تقسیم کرد:

 • روند
 • مومنتوم
 • نوسان
 • حجم
 • شاخص جهت‌دار میانگین (Average directional index)
 • شاخص کانال کالا (Commodity channel index)
 • واگرایی/همگرایی میانگین متحرک (Moving average convergence divergence)
 • شاخص جریان پول
 • شاخص قدرت نسبی (Relative strength index)
 • شاخص قدرت حقیقی (True strength index)
 • شاخص نیرو
 • شاخص حجم منفی (Negative volume index)
 • بازه‌ی حقیقی میانگین (Average true Range)
 • بولینگربندز

بعد از دانلود اندیکاتور از وبسایت ایران-بروکر، مقاله‌ی مربوط به همان اندیکاتور را مطالعه کنید تا مراحل اضافه کردن آن به متاتریدر را یاد بگیرید.

خیر. از اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال استفاده شده و از آنجاییکه از این تحلیل در اکثر بازارهای سرمایه گذاری استفاده میشود، بنابراین، اندیکاتورها را در تمامی بازارهای سرمایه گذاری میتوان استفاده کرد. برای مثال، از اندیکاتورها میتوان در بورس ایران نیز استفاده کرد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.