بروکر آرون گروپس و اعمال اسپرد پنهان (Hidden Spread)

در ادامه بررسی‌های کارشناسان ایران بروکر نسبت به تخلفات بروکرها، متوجه شدیم که بروکر آرون گروپس اقدام به اعمال اسپرد پنهان در برخی سفارشات می‌کند. دقت داشته باشد که اسپرد پنهان با اسلیپیج تفاوت دارد.

تفاوت اسپرد پنهان با اسلیپیج چیست؟

به عنوان یک معامله‌گر حتما با مفهوم اسلیپیج آشنایی دارید. زمانی که شما سفارش خرید یا فروشی را در قیمتی مشخص اجرا می‌کنید ممکن است بروکر معامله را با کمی تاخیر در قیمتی دیگر برای شما باز کند که دلایل گوناگونی دارد که در این مقاله می‌توانید به طور کامل آنها را مطالعه کنید.

معمولا اسلیپیج را نمی‌توان یک تقلب حساب کرد و به عواملی همچون سرعت سرورها بستگی دارد. اما اسپرد پنهان به صورت عمدی و در پی کسب سود بیشتر از معامله‌گر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما زمانی که سفارش خرید یا فروشی را ثبت می‌کنید، معامله با محاسبه اسپرد مشخصی که اون دارایی دارد برای شما باز می‌شود. اما برخی بروکرها علاوه بر اسپرد پیش فرضی که اعلام کردند، معامله شما را با اعمال چند پیپ بیشتر برای شما فعال می‌کنند که به آن اسپرد پنهان می‌گویند.

در این مورد حتی ممکن است معامله در قیمتی برای شما باز شود که بازار هنوز آن قیمت را مشاهده نکرده است!

در ادامه می‌تونید مدارکی که یکی از معامله‌گران برای ما ارسال کرده است را ملاحظه کنید.

چگونه طولانی شدن اجرای سفارشات می‌تواند به اعمال اسپرد پنهان منجر شود؟

یکی از مشتریان مدارکی از اعمال اسپرد پنهان در بروکر آرون گروپس برای وبسایت ایران بروکر ارسال کرده است که در ادامه می‌توانید آن را ملاحظه کنید.

طی بررسی اجرای سفارشات این مشتری متوجه شدیم که برخی مواقع قیمتی که در آن وارد شدیم با قیمتی که بروکر برای ما معامله را باز می‌کند چندین ثانیه تفاوت دارد. یعنی بروکر قیمتی را برای ما باز می‌کند که بازار هنوز به آن قیمت نرسیده! طی مکاتباتی که این شخص با بروکر داشت، بروکر در ابتدا آن را منکر شد اما در ادامه قبول کرد که این مشکل وجود دارد.

در عکس زیر می‌توانید جزئیات این اتفاق را مشاهده کنید.

همان طور که مشاهده می‌کنید دستورات خرید و فروش کمتر از 10 میلی ثانیه توسط سرور بروکر دریافت می‌شود اما بروکر بعد از گذشت بیش از 1000 میلی ثانیه آنها را اجرا می‌کند.

تصاویر مکاتبات با بروکر آرون گروپس و پاسخ بروکر به معامله‌گر

در زیر می‌توانید مکالمه این مشتری با آرون گروپ را مشاهده کنید.

 

متاسفانه این موضوع به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، کمتر در بین کاربران مورد توجه قرار می‌گیرد. شما به راحتی از طریق تب ژورنال در متا تریدر خود می‌توانید زمان دقیق اجرا دستورات معاملاتی خود را مشاهده کنید و از تخلفات بروکرها جلوگیری کنید.

مجموعه ایران بروکر حق پاسخ بروکر آرون گروپس را محفوظ می‌داند و در صورت ارسال پاسخ آن را در وبسایت منتشر خواهد کرد.

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  دیدگاه خود را بنویسید

  دنبال‌کردن
  اطلاع از
  guest
  0 دیدگاه
  بازخوردهای درون متنی
  دیدن همه نظرات

  این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.