استفاده بروکر M4MARKETS از اسپرد پنهان | Hidden Spread

در پی گزارش کاربر بروکر M4MARKETS نسبت به اعمال اسپرد پنهان، وبسایت ایران بروکر مدارک و مستندات ارسالی را با کاربران خود به اشتراک می‌گذارد.

تفاوت اسپرد پنهان با اسلیپیج چیست؟

به عنوان یک معامله‌گر حتما با مفهوم اسلیپیج آشنایی دارید. زمانی که شما سفارش خرید یا فروشی را در قیمتی مشخص اجرا می‌کنید ممکن است بروکر معامله را با کمی تاخیر در قیمتی دیگر برای شما باز کند که دلایل گوناگونی دارد که در این مقاله می‌توانید به طور کامل آنها را مطالعه کنید.

معمولا اسلیپیج را نمی‌توان یک تقلب حساب کرد و به عواملی همچون سرعت سرورها بستگی دارد. اما اسپرد پنهان به صورت عمدی و در پی کسب سود بیشتر از معامله‌گر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما زمانی که سفارش خرید یا فروشی را ثبت می‌کنید، معامله با محاسبه اسپرد مشخصی که اون دارایی دارد برای شما باز می‌شود. اما برخی بروکرها علاوه بر اسپرد پیش فرضی که اعلام کردند، معامله شما را با اعمال چند پیپ بیشتر برای شما فعال می‌کنند که به آن اسپرد پنهان می‌گویند.

در این مورد حتی ممکن است معامله در قیمتی برای شما باز شود که بازار هنوز آن قیمت را مشاهده نکرده است!

در ادامه می‌تونید مدارکی که یکی از معامله‌گران برای ما ارسال کرده است را ملاحظه کنید.

توضیحات و مشاهدات کاربر بروکر M4MARKETS در مورد اسپرد پنهان

اوردر مورد معامله در بروکر M4MARKETS طلا می‌باشد. در ساعت ۱۱:۴۱:۳۲:۵۶۶ یک اوردر buy روی طلا در قیمت ۱۷۶۷.۵۳ باز شده است.
قیمت ask موجود در پلتفرم بروکر که اوردر buy باید روی اون باز میشد ۱۷۶۷.۴۴ هست و تا زمانی که این مطلب برای ایران بروکر ارسال گردید هنوز قیمت ask در پلتفرم بروکر به قیمت ۱۷۶۷.۵۳ نرسیده بود.
m4markets

حالا به عکس دوم دقت کنید
زمانی که کاربر معامله خود را میبندد و اطلاعات آن را بررسی میکند متوجه می‌شود که اوردر در قیمتی بسته شده که هنوز در بازار وجود نداشته!
همون اوردر در ساعت ۱۱:۵۸:۵۱:۸۲۲ روی قیمت : ۱۷۶۶.۹۹۶ بسته شده است. اما قیمت موجود در پلتفرم در همان ساعت عدد ۱۷۶۷.۰۳ را نشان می‌دهد. در این مورد هم معامله در قیمتی بسته شده که وجود نداشته است.

به گفته این کاربر در مجموع ۹ پوینت در باز شدن و ۴ پوینت در بسته شدن بروکر اسپرد مخفی محاسبه کرده است. یعنی اسپرد را با کمیسیون ۷ دلار در هر لات به بالای عدد ۳۵ می‌رساند.

ایران بروکر قطعا حق پاسخ بروکر M4MARKETS را محفوظ می‌داند و در صورت ارسال پاسخ آن را در وبسایت منتشر خواهد کرد.

آپدیت آبان 1400: پاسخ بروکر

در پی انتشار مطلب فوق بخش فنی بروکر M4Markets پاسخ زیر را برای وبسایت ایران بروکر ارسال نمود.

پاسخ بروکر بدین شرح است:

Client was trying to trade with lagging prices and abuse the platform, he is on STP and he is receiving always best next available price from LPs. The fact that because it is on STP he cannot abuse our platform generated below issue.

مشتری قصد معامله با تأخیر در قیمت‌ها و سوء استفاده از پلتفرم داشته است. از آنجایی‌ که اجرای معاملات ما STP هست همیشه مشتریان بهترین قیمت های موجود در بازار دریافت می کنند. حقیقت این است که مشتری نمی‌تواند از شرایط معاملاتی STP ما سواستفاده نماید.

لازم به ذکر است وبسایت «ایران بروکر» در این موارد خود را ملزم به ارائه پاسخ بروکرها می‌داند و در نهایت قضاوت را به تریدرها و مخاطبین سایت واگذار می‌نماید.

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  دیدگاه خود را بنویسید

  دنبال‌کردن
  اطلاع از
  guest
  0 دیدگاه
  بازخوردهای درون متنی
  دیدن همه نظرات

  این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.