افزایش خرید ارزهای دیجیتال توسط شرکت‌های بزرگ

براساس نظرسنجی که انجام شده است سرمایه‌گذاران نهادی و به آینده ارزهای دیجیتال خوش‌بین هستند.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک، شرکت‌های سرمایه‌گذاری محدود، شرکت‌های بیمه عمر که اندوخته اعضا را به شکل سبد سهام و اوراق قرضه نگهداری می‌کنند، همه از نمونه‌های سرمایه‌گذار نهادی هستند. این دسته از سرمایه‌گذاران به دلیل حجم بالای دادوستدهایی که انجام می‌دهند، همواره نقش به سزایی در عملکرد بازار به عهده دارند.

در یک نظرسنجی از سرمایه‌گذاران نهادی در مورد آینده ارزهای دیجیتال پرسیدند. براساس این نظرسنجی مشخص شد که خرید ارزهای دیجیتال توسط این افراد افزایش یافته است، با وجود اینکه بازار ارزهای دیجیتال در حال گذراندن زمستان سرد هستند.

در این نظرسنجی که توسط کوین‌بیس در بازه زمانی 22 نوامبر تا 21 سپتامبر و 27 اکتبر انجام شد، 62 درصد از سرمایه‌گذاران نهادی در 12 ماه گذشته، میزان سرمایه که به خرید رمزارزها تخصیص دادند را افزایش داده‌اند.

در مقایسه فقط 12 درصد میزان سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده‌اند، که این موضوع نشان می‌دهد اکثر سرمایه‌گذاران نهادی ممکن است علی‌رغم کاهش قیمت‌ها در بلندمدت نسبت به دارایی‌های دیجیتال خوش‌بین باشند.

 بیش از نیمی از سرمایه‌گذاران مورد بررسی گفتند که هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال هستند، آن‌ها معتقدند که قیمت رمزارزها در 12 ماه آینده در محدود ثابتی خواهد ماند.

علاوه بر این، 58 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که انتظار دارند تخصیص پرتفوی خود به ارزهای دیجیتال را در طی سه ماه آینده افزایش دهند و تقریبا نیمی از آن‌ها کاملا موافق بودند که قیمت ارزهای دیجیتال در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

یکی از دلایل آن‌ها برای عدم سرمایه‌گذاری، عدم قطعیت درباره قوانین نظارتی بر بازار کریپتوکارنسی بود. 64 درصد از افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در 12 ماه آینده را داشتند این موضوع نگرانی اصلی آن‌ها بود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.