قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال بیت‌کوین | BITCOIN

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال بیتکوین

تحلیل روزانه چارت بیت کوین در شنبه ۱۲ آذر | BTCUSDT

تحلیل روزانه چارت بیت کوین در شنبه ۱۲ آذر | BTCUSDT

تحلیل چارت بیت کوین در تایم فریم روزانه و در شنبه ۱۲ آذر | BTCUSDT
چارت معاملاتی جفت ارز BTCUSDT در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد، قیمت در این رمز ارز از سطح 15995 دلار در تاریخ 28 نوامبر افزایش یافت و توانست در 30 نوامبر از الگوی مثلث نزولی خود عبور کرده و به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در سطح 16910 دلار برسد. بسته شدن کندل در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند اولین نشانه‌ای برای از دست دادن کنترل بازار برای خرس‌ها باشد.

قیمت در جفت ارز بیتکوین تتر می‌تواند تا سطح 17622 دلار پیش رفته و سپس به میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در 18434 دلار صعود کند. انتظار می‌رود خرس‌ها باقدرت از این منطقه مهم دفاع کنند.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه منحرف شود، می‌توان گفت یک روند اصلاحی برای این روند صعودی بر روی چارت تشکیل می‌شود. این حرکت می‌تواند قیمت را تا سطح 20000 دلار و سپس به 21500 دلار افزایش دهد. اما اگر قیمت از 17622 دلار کاهش یابد، این حرکت نشان می‌دهد که ممکن است قیمت برای مدتی بیشتر بین سطوح 15476 تا 17622 دلار قرار گیرد.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در ژانویه سال ۲۰۰۹ ایجاد شد. بیت کوین توسط شخصی با نام مستعار  ساتوشی ناکاموتو خلق شده است. هویت فرد یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده‌اند هنوز یک راز است.

بیت کوین نسبت به مکانیزم‌های پرداخت آنلاین سنتی کارمزد تراکنش‌های کمتری دارد و برخلاف ارز‌های دولتی، توسط هیچ مرجع یا دولتی اداره نمی‌شود.

بیت کوین به عنوان یک نوع ارز دیجیتال شناخته می‌شود زیرا از رمزنگاری، برای حفظ امنیت آن استفاده می‌کند. هیچ بیت کوین فیزیکی وجود ندارد، و تمام بیت کوین‌ها بر روی شبکه‌ای به نام بلاک چین نگهداری می‌شود، که همه به آن دسترسی شفاف دارند.

تمام تراکنش‌های بیت‌کوین توسط حجم عظیمی از محاسبات و از طریق فرآیندی به نام «ماینینگ» تأیید می‌شوند. بیت کوین توسط هیچ بانک یا دولتی صادر یا پشتیبانی نمی‌شود. علیرغم اینکه بیت کوین در اکثر نقاط جهان پول قانونی حساب نمی‌شود، بسیار محبوب است و باعث راه‌اندازی صد‌ها ارز دیجیتال دیگر شده است، که در مجموع به آن‌ها آلت کوین می‌گویند. بیت کوین معمولاً هنگام معامله به صورت اختصاری BTC خوانده می‌شود.

چرا بیت کوین ارزشمند است؟

قیمت بیت کوین در بیش از یک دهه به طور تصاعدی افزایش یافته است، و از کمتر از ۱ دلار در سال ۲۰۱۱، به بیش از ۶۸۰۰۰ دلار تا ۲۰۲۱ رسیده است. بنابراین، حتی اگر بیت کوین را در دسته دارایی‌های ارزشمند قرار ندهیم، باز هم ارزش بازار بالایی دارد. ارزش کل بازار بیت کوین  1.11 تریلیون دلار تا نوامبر 2021 است. توجه داشته باشید که نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است بسیار بالا باشد، لذا هنگام معامله آنها مدیریت سرمایه را رعایت کنید.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.