سازمان ناظر مالی دبی فهرست شدن صندوق بیت کوین را تایید کرد

صندوق بیت کوین (QBTCu.TO) که یک صندوق سرمایه‌گذاری مستقر در کاناد است، توانسته تأییدیه نظارتی را از سازمان خدمات مالی دبی (DFSA) دریافت کند. این صندوق در 23 ژوئن 2021 در Nasdaq آغاز به کار کرد و اولین صندوق دارایی دیجیتال فهرست شده در خاورمیانه شد.

صندوق بیت کوین

هدف صندوق بیت کوین این است که سرمایه گذاران را با بیت کوین و تغییرات روزانه قیمت بیت کوین به دلار آمریکا، و همچنین افزایش سرمایه بلندمدت آشنا کند. این صندوق یک مجموعه متنوع از دارایی های دیجیتال است که در بیت کوین و ابزارهای بازار پول دلار آمریکا سرمایه گذاری می کند.

به گزارش Trade Arabia صندوق بیت‌کوین پس از تأیید DFSA در دبی، تا 200 میلیون دلار واحد را در Nasdaq دبی عرضه میکند. این صندوق اولین محصول بر پایه رمزارز در منطقه است که با یک پلتفرم دارای مجوز، عرضه شده است. بعلاوه می تواند تقاضای رو به رشد سرمایه گذاران را برآورده کند. صندوق بیتکوین برای سرمایه گذاران بزرگ و کوچک از جمله بانک های بزرگ تا معامله گران شخصی در دسترس خواهد بود.

تایید صندوق بیت کوین همزمان با رشد قیمت آن

صندوق بیت کوین در حالی تاییدیه فعالیت در دبی را کسب کرده که در چهار ماه گذشته، ارزش بیت کوین افزایش یافته است و در این هفته به بالاترین قیمت خود یعنی 66000 دلار رسیده است. رمز ارز شماره 1 جهان به لطف پذیرش نهادی رو به رشد و اشتیاق مجدد در بین سرمایه گذاران خرده فروشی به عملکرد بهتر از انتظارات ادامه می دهد.

Nasdaq دبی اولین بورس رسمی در منطقه خاورمیانه است که این نوع خدمات جدید را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. 

DFSA دبی در تلاش است تا با تمرکز بر فناوری‌های جدید و روش‌های مالی خلاقانه در جهت رشد اقتصادی بهره ببرد. همچنین این سازمان توانسته خود را به عنوان یکی از رگولاتورهای خلاق در منطقه خاورمیانه تثبیت کند. به نقل از Cointelegraph، گزارش شده DFSA اخیرا قوانین جدیدی را برای سرمایه گذاری دارایی های کریپتو  اعلام کرده است .

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  دیدگاه خود را بنویسید

  دنبال‌کردن
  اطلاع از
  guest
  0 دیدگاه
  بازخوردهای درون متنی
  دیدن همه نظرات

  این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.