قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال دلار آمریکا به دلار کانادا | USDCAD

سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

USDCAD (دلار آمریکا/دلار کانادا) چیست؟

USDCAD مخفف جفت ارز دلار آمریکا در مقابل دلار کانادا (USDCAD) است. مظنه داده شده برای جفت ارز USDCAD به معامله‌گر می‌گوید که برای خرید یک دلار آمریکا ( ارز پایه )، به چند دلار کانادا ( ارز مظنه ) نیاز است.

معامله جفت ارز USDCAD همچنین به عنوان معامله ” loonie ” نیز شناخته می‌شود، که نام سکه یک دلاری کانادا است که پرنده همنام آن را نشان می‌دهد. USDCAD نیز یکی از نقدشونده‌ترین و فعال‌ترین جفت‌ها در بازار فارکس است.

نمودار جفت ارز USDCAD

ارزش این جفت ارز، 1 دلار آمریکا به ازای هر X دلار کانادا است. به عنوان مثال، اگر جفت با قیمت 1.20 معامله می‌شود، به این معنی است که برای خرید ۱ دلار آمریکا به 1.2 دلار کانادا نیاز است، یا در عوض آن 1 CAD، ارزش 0.833 دلار آمریکا دارد.

اگرچه جفت ارز USDCAD در مقاطع مختلف تاریخ به برابری رسیده است (یعنی ۱: ۱)، اما دلار آمریکا به طور سنتی قوی‌تر بوده است.

جفت ارز USDCAD بشکل گسترده‌ای معامله می‌شود، زیرا روابط تجاری قابل توجهی بین دو کشور آمریکا و کانادا وجود دارد.

عواملی که بر جفت ارز USDCAD تأثیر می‌گذارد

USD/CAD تحت تأثیر عواملی است که بر ارزش دلار آمریکا و یا دلار کانادا در رابطه با یکدیگر و سایر ارز‌ها تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، تفاوت نرخ بهره بین فدرال رزرو و بانک مرکزی کانادا (BoC)، بر ارزش این ارز‌ها در مقایسه با یکدیگر تأثیر می‌گذارد. برای مثال، وقتی فدرال رزرو در فعالیت‌های بازار آزاد برای قوی‌تر کردن دلار آمریکا مداخله می‌کند، ارزش تلاقی USDCAD افزایش می‌یابد، زیرا برای خرید دلار قوی‌تر، دلار کانادا بیشتری نیاز است.

ارزش دلار کانادا نیز با قیمت کالا‌ها، به ویژه نفت خام، ارتباط زیادی دارد. از آنجایی که اقتصاد کانادا به شدت به نفت وابسته است، قیمت نفت وضعیت اقتصاد، و خود ارز CAD را روشن می‌کند.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.